Menuler
Advanced Business Language

Advanced Business Language

 

Progress® OpenEdge®’in temel taşı etkili programlama dilidir: Advanced Business Language (ABL) özellikle kullanıcı arayüzü ile veritabanı arasındaki veri alışverişini sağlayan algoritma, kullanıcı arayüzleri ve karmaşık veri yönetimi dahil end-to-end yönetimsel uygulamaları oluşturmak içintasarlanmış pazardaki tek dildir. 

 

Daha hızlı – Daha iyi uygulamalar oluşturun!
 
Diğer dillerden farklı olarak ABL uygulama geliştiricilerine ilişkisel veriyi işletmenin faaliyette bulunduğu şekilde biçimlendirip yönetebilmelerine yetki vermektedir.

 

Aşağıda ABL’ yi diğer dillerden farklı kılan birkaç örnek verilmektedir:

 

       -Açıklık: ABL mesleki terminolojiyi geliştirmeyi ve açıklamaları hızlı bir şekilde ifade etmeyi ve yoğun iş kurallarını anlamayı kolaylaştırır.

 

       -Verimlilik: ABL’ deki tekil programlama açıklamaları Visual Basic veya Java gibi genel amaçlı bir dildeki yüzlerce kod satırının işini yapabilir.

 

       -Esneklik: ABL tüm programlama metodolojilerini içerir ve program geliştiricilerine sınıfları prosedürlerle birleştirmelerine ve entegre etmelerine ve bunun tersini yapmalarına olanak sağlar.

 

       -Güç: ABL farklı veri kaynaklarından ve formatlardan (ilişkisel veri tabanları, XML, yapılandırılmış veya yapılandırılmamış dosyalar, kullanıcı tanımlı formatlar v.s. dahil) veri erişimi, değiştirilmesi ve depolanması için hazır kapasite sağlayan, kullanıcı arayüzü ile veritabanı arasındaki veri alışverişini sağlayan çok yönlü algoritma ile kombine edilmiş tek ana geliştirme dilidir. 

 

Eğitim videolarımızı izlemek için tıklayınız.
Basın ve Medya ile ilgili haberler için tıklayınız.
Referanslarımız için tıklayınız.