Menuler
AppServer

Esnek ve genişletilebilir bir uygulama altyapısı temeli 

 

 

 

Progress OpenEdge esnek ve ölçeklenebilir bir uygulama altyapısı için bir temel oluşturur. Ayırma uygulamaları için açık ve bileşen bazlı bir modeli destekler ve kullanıcı arayüzü ile veritabanı arasındaki veri alışverişini sağlayan algoritmanın kolay dağılımını ve tekrar kullanımına olanak sağlar ve böylece size zaman ve kaynak kazandırır. Ayrıca, OpenEdge uygulamanızın güvenirliğini garantileyen yük dengelemesi ve failover da sunar. İstemci üzerinde eşzamansız işlem ayrıca uygulama performansını artırır; istemciler, sunucu bir istek üzerinde çalışırken diğer işlemlere devam edebilirler. Mesaj kuyrukları tüm kullanıcı isteklerinin zamanında işlenmesini sağlarlar. Ve kullanıcıların bellekte yerleşik uygulama kodunu paylaşabilmeleri kabiliyeti sunucudaki kaynak gereksinimini azaltır. 

 

 

Uygulama Sunucusu

 

OpenEdge Uygulama Sunucusu yüksek hacimli güvenli işlemler için güvenilir bir temel,kullanıcı arayüzü bağımsızlığı ve hizmet odaklı bir mimari sağlayan,standartlara dayalı bir işlem motorudur. (SOA)

 

Ayırma uygulamaları sırasında ve iş süreci mantığını kullanıcı arayüz mantığından ayırırken, uygulamalara hemen hemen her arayüz vasıtası ile erişebilirsiniz. Sonra Kullanıcı arayüzü ile veritabanı arasındaki veri alışverişini sağlayan merkezi algoritma verimliliği size veriye ve işlemlere tek bir nokta ile erişebilmenizi sağlayarak artırır. Kullanıcı arayüzü ile veritabanı arasındaki veri alışverişini sağlayan algoritma,kullanıcı arayüzü uygulamasından ayrı çalıştığından, agresif büyüme stratejilerini destekleyip büyütmek için çok çeşitli istemciler kullanılabilir.

 

Uygulama Sunucusunun başlıca avantajları

 

       -Çok çeşitli OpenEdge ve benzer endüstri teknolojisinden aynı kullanıcı arayüzü ile veritabanı arasındaki             veri alışverişini sağlayan algoritmaya kadar, uygulamalarınızın nihai kullanıcılarınızla nasıl etkileşeceği ile         ilgili size birçok seçenek sunarak direkt erişim sağlar. 

       -Uygulamanızdan fiziki donanım konumunu ayrıştırır, işletim ortamınızı kurmada ve sürdürmede esneklik           sağlar.

       -Yanıtlama süresinin daha hızlı uygulaması için eşzamansız işlemi destekler.

       -Yük dengelemesini ve failoverı destekleyerek güvenilirliği sağlar  

       -Durum yönetimi sağlayarak donanım gereksinimlerini azaltır. 

 

Başlıca Kapasiteleri

 

       -Açık, standartlara dayalı birlikte işlerlik:OpenEdge Uygulamaları Sunucusu kullanan yönetimsel uygulamalar hemen hemen her kullanıcı veya istemci arayüzünü destekleyebilir. ABL ve HTML uygulamaları ve karakter elemanları,Windows ve web arayüzleri oluşturmak içinOpenEdge için Developer Studio kullanabilirsiniz.  Open Client kullanarakUygulama Sunucusu üzerinde uygulama karakterlerine net bir şekilde erişim sağlamak için Java™, .NET(C#), C, C++ ve web hizmetleri arayüzlerini etkinleştiren‘proxy’ kodunu oluşturabilirsiniz. 

 

       -Uygulamalar hemen hemen her istemci veya kullanıcı arayüzünü destekleyebilirler:Açık, standartlara dayalı birlikte işlerlik ve OpenEdge Uygulamaları Sunucusu’na entegrasyon uygulamaların hemen hemen her istemci veya kullanıcı arayüzünü destekleyebilmesini garantilemektedir. (.NET, Java, XML, Web hizmetleri, GUI,ve karakter).

 

       -Entegre Edilmiş Ad Sunucusu Yük Dengeleyicisi:Entegre Edilmiş Ad Sunucusu Yük Dengeleyici sistemci uygulamaları taleplerini düzene koyar ve uygulama sunucularını belirli dağıtım donanımı görevlerinden korur. Ad Sunucusu istemci uygulama taleplerini tayin ederken bir kablo kanalı gibi hareket eder. Tüm Uygulama Sunucuları için bilgi sakladığından dolayı bir uygulama sunucusunu istemci uygulamasını etkilemeden değiştirebilir, taşıyabilir, güncelleyebilir veya silebilirsiniz.

 

OpenEdge Uygulama Sunucusu aşağıda yer alan platformlarda desteklenmektedir

 

       -HP-UX (PA-RISC) 64- ve 32-bayt

 

       -HP-UX Itanium2

 

       -IBM AIX Power PC 64- ve 32-bayt

 

       -POWERPC’de Linux

 

       -Linux Intel 64-bayt

 

       -Red Hat Linux

 

       -SuSE LINUX

 

       -Sun Solaris (SPARC) 64- ve 32-bayt

 

       -SCO UnixWare

 

       -Windows

 

 

 
Eğitim videolarımızı izlemek için tıklayınız.
Basın ve Medya ile ilgili haberler için tıklayınız.
Referanslarımız için tıklayınız.