Veri Tabanı Çözümleri

 

İlişkisel Veri Tabanı Yönetim Sistemi (RDBMS)

 

OpenEdge İlişkisel Veri Tabanı Yönetim Sistemi İşlemi (RDBMS) düşük işletim maliyetli veri tabanı pazarına ve kurumsal uygulama taleplerinin karşılanmasının, e-ticaretin ve hizmet sağlayıcıları uygulamalarının derecelendirmesi kabiliyetine öncülük yapmaktadır.

 
OpenEdge veri tabanı binlerce kullanıcı ile ve yoğun trafik hacmi ile bir saniyeden daha az yanıtlama süreleri içerisinde başa çıkabilir. Kullanıcıların verimli, müşterilerin memnun olmalarını ve SaaS/Cloud computing-Bulut Bilişim ortamları için hizmet-düzeyi anlaşmalarının yerine getirilmesini sağlamaya yardımcı olur.
 
 
 

 

 

Dünyanın 1 Numaralı Tek Bir Alanda Hizmet Sunan Gömülü Veri TabanıOpenEdge RDBMS dünya çapında üretim sistemleri için kurulmuş, güvenilir bir veri tabanı yönetim sistemidir ve yönetimi kolaylaştırması ve ölçeklenebilirliği ile tanınmaktadır. Başlıca avantajları aşağıda yer almaktadır:
 
Uygun Maliyetli: Dizüstü, masaüstü bilgisayarlarda ve üretim sunucularında çalışan bir veri tabanı ile yatırım ve yönetim giderlerini azaltır.
 
Verimli: OpenEdge Advanced Business Languagel (ABL) ve yüksek etkili OpenEdge SQL ile çevrimiçi transaction sonuçları oluşturarak ve raporlayarak verimliliği artırır.
 
Kolay uygulanabilir: OpenEdge üretim sistemlerinin otomasyon ve yönetim kolaylığı veri tabanı ekibinizin işletme kullanıcılarına hizmet etmelerine odaklanmalarına olanak sağlar.
 
Ölçeklenebilir: OpenEdge uygulamaları binlerce kullanıcıya ve multi-terabayt veri tabanına kadar çoğaltabilir. 
 
Kolay kontrol edilebilir: Veri Merkezi yönetim işlevlerini işletmeniz büyüdükçe konsolide edebilir. 
 
 
Başlıca Kapasiteleri
 
       -Veriyi kompakt formlarda depolayabilir, diskte ve bellekte depolama imkanı sunar
       -Uluslar arası dil destekli veriyi ve anahtar dizinlerini (1970 byte) destekler
       -32-bit sistemleri ve 64-bit adreslenebilir sistemleri de destekler 
       -Veriye ODBC, JDBC,ve ABL uyumlu erişim 
       -OpenEdge SQL tarafından desteklenen Java saklı yordamlar
       -64-baytlık adresleme için büyük dosya desteği (OS yetkisi gerektirir)
       -Her veri tabanı depolama alanı için 1,000 dosyalık destek
       -Her veri tabanı için 32,000 depolama alanı desteği
       -32,000 eş zamanlı kullanıcı desteği
       -9 kentilyon satıra kadar tablo desteği 
       -Veri tabanı 5 exabayta çıkarılabilir
       -1 terabayta kadar hafıza desteği
 
 
Küçük projeler için çalışma grupları ve kişisel veri tabanı seçenekleriyle ilgili olarak yerel İşlem Satış Temsilcinizle iletişime geçiniz.
 
 
Özellikler
 
Cloud-ready OpenEdge RDBMS aşağıda yer alan platformlarda desteklenmektedir:
       -HP-UX (PA-RISC) 64- ve 32-bayt
       -HP-UX Itanium2
       -IBM AIX Power PC 64-bayt
       -POWERPC’de Linux
       -Linux Intel 64-bayt
       -Red Hat Linux
       -SuSE LINUX
       -Sun Solaris (SPARC) 64- ve 32-bayt
       -SCO UnixWare
       -Windows
 
 
Application Server
 
OpenEdge RDBMS ürün grubu OpenEdge Enterprise RDBMS, OpenEdge Workgroup RDBMS,ve OpenEdge Personal RDBMS içerir. Tümü aynı kod bazında kurulmuştur. Sonuç itibarıyla, şu anki iş hedeflerinizi sağlayan ve ihtiyaçlarınız çoğaldığında da geliştirilebilen bir çözümü— bunların tümünü program kodunuzda tek bir değişiklik bile yapmadan veya çalışanlarınızı yeni bir sistemi öğrenmek için gerekli olacak kapsamlı bir yeniden eğitime tabi tutmaya gerek kalmadan seçebilirsiniz.
 
Aşağıda yer alan tabloda bu ürünlerin ana özellikleri belirtilmiştir. 
 
 
 
 EnterPrise RDBMS’ in Ticari Kuruluş uygulamasını büyük boyutlu çok işlemcili sistemler üzerinde birkaç bin kullanıcıya ve hemen hemen sınırsız (exabayt) veri tabanı boyutunda çoğaltmaya imkan veren performans özellikleri ile beraber ABL ve SQL için tam dil işlevselliği bulunmaktadır. 
 WorkGroup RDBMS mükemmel değerde performans,çok kullanıcı desteği ve çok platformlu birlikte işlerlik sağlayanuygun maliyetli,departmansalseviyede bir çözümdür. Genellikle 50’ykadar eş zamanlı kullanıcıyı ve 2-20 gigabayt aralığında bir veri tabanını kontrol eder. 
 
Personel EDBMS tüm OpenEdge veriçeşidini, dil özelliklerini ve geliştirme aracını ve aynı zamanda da bir gelenistemci bağlantısını destekler.Aynı zamanda genellikle 4GB’a kadar olan veri tabanlarını da destekler, daha büyük boyutlar üzerinden sağlanma imkanı da vardır. 
 
 

Eğitim videolarımızı izlemek için tıklayınız.
Basın ve Medya ile ilgili haberler için tıklayınız.
Referanslarımız için tıklayınız.