Progress Telerik'i Satın Aldı
 Türkiye’de Servodata’nın distribütörlüğünü yaptığı Progress Software, .NET Component yazılımlarından bir fenomen haline gelen Telerik firmasını 260 milyon dolar’a satın aldı.
 
 
 
Servodata Bilişim A.Ş. Kurucu - Genel Müdürü Cem H. Bektaş, Telerik’in dünyada 1.4 milyonu aşkın bir yazılım geliştirme topluluğuna sahip olduğunu belirtirken; Progress ve Telerik’in birleşmesiyle yazılım geliştiricilerin hızlı, zarif ve estetik uygulamaları çok daha rahat geliştirme imkanı bulacaklarını dile getirdi.
 
 
 
Progress firmasının CEO’su Phil Pead, Telerik’in son 12 yılda dünyada en iyi mobile, web ve masaüstü uygulamalarını geliştirdiğini söylerken, bu ürünle Progress’in tam entegre olacağını, ABL, .NET, Java, Javascript ile birlikte uygulamalarının platform bağımsız olarak çalışabileceğini belirtti.
 
 
 
Telerik firmasının CEO’su Vassil Terziev ise bu birleşmeden dolayı çok gururlu olduklarını ve Progress’le birlikte müşterilerini ve çözüm ortaklarını çok daha innovatif ve modern uygulama geliştirme teknikleriyle donatacaklarını belirtti.
 
 
 
Progress hali hazırda dünya üzerinde 4 milyon kullanıcı tarafından kullanılmakta ve 175 ülkede bir çok firmanın veritabanı ve uygulama geliştirme çözümlerini sağlamaktadır.
Eğitim videolarımızı izlemek için tıklayınız.
Basın ve Medya ile ilgili haberler için tıklayınız.
Referanslarımız için tıklayınız.