Progress DataStax ile Partner Oldu.

DataStax firması Apache Cassandra Veritabanını yıllardır kurumsal kullanıcıları ve çözüm ortaklarına sunmakta. Cassandra veritabanı NO-SQL diye nitelendirilen ve açık kaynak kodlu bir veritabanı sistemidir.

 

Bu ortaklığın ortaya çıkış noktası Progress DataDirect ve DataStax müşterilerinin çeşitli IT Sistemleri ile(BI, ETL) bağlantısının bir standardizasyonu bağlanması idi. Bu sayede entegrasyona daha az süre vermek ve kod geliştirme eforunun azaltılması sağlanmış olacak.

 

Progress DataDirect for Cassandra driver’ı şu anda daha beta versiyonunda test edilmekte. Bu sürücü ile SQL ve NOSQL arasında sıfır data kaybı ile işlem sağlanabilecek.

 

DataStax firması veritabanı çözümleriyle şu anda 50 ülkede faaliyet göstermektedir.

 

Progress’in yöneticilerinden Michael Benedict bu ortaklıkla kurumsal anlamda Cassandra’yı daha da güçlendireceklerini açıkladı.

 

Progress Türkiye’nin Genel Müdürü Cem Haydar Bektaş, DataStax gibi innovatif bir firmayla ortaklığın çok değerli olduğunu bu bağlamda Progress’in veri bağlantıları ve entegrasyon çözümlerinde pek çok IT firmasına Cassandra ile destek olunabileceğini belirtti.

 

 

 

Eğitim videolarımızı izlemek için tıklayınız.
Basın ve Medya ile ilgili haberler için tıklayınız.
Referanslarımız için tıklayınız.