Başarıya giden yedi kilit nokta

 

 

“Başarıya giden yedi kilit nokta” bizi farklı kılıyor

_________________________________________________

 

“Webroot SecureAnywhere buluttan aldığı güncellemeler ile virus spam ve her türlü zararlı yazılıma karşı, sisteme herhangi bir yavaşlamaya neden olmadan, koruma sağlamakta."

 

Servodata Genel Müdürü Cem H. Bektaş ile ürün gamları, bulut mimarisi ve yeni OpenEdge® 11.0 versiyonu hakkında görüştük.

 

Ürün gamınızda yer alan Progress Software, Webroot SecureAnywhere ve Nuance hakkında bilgi verir misiniz?

Servodata 25 yıldır veri tabanı ve uygulama geliştirme teknolojileri alanında Progress Software teknolojileri ile hizmet vermektedir. Türkiye’de, ulaşım sektörünün ilk 100’üne giren firmaların yüzde 90’ı Progress tabanlı uygulamalar kullanmaktadır. Progress Software kendi alanında yarattığı teknolojinin öncüsü olmayı hedefleyen ve çıtasını daima yüksek tutmada kararlı bir teknoloji kuruluşudur. , Avea, IMKB gibi kuruluşlar Progress’in servis odaklı mimari yapısının (SOA) ürünlerini tercih etmektedir.

Servodata ayrıca kurumsal ve bireysel veri güvenliği konusundaki tecrübelerini Webroot SecureAnywhere ürünüyle birleştirerek bilişim tüketicilerine ve son kullanıcılara ulaştırmaktadır. Webroot bu konuda en az maliyetle, en hızlı çözümü sunma çabasında olmuş ve Webroot Security SaaS ile firewall korumasını ilk defa ‘Buluta’ taşıyan sayılı güvenlik şirketinden birisi haline gelmiştir. Antivirüs korumasında da Webroot SecureAnywhere buluttan aldığı güncellemeler sayesinde, virus spam ve her türlü zararlı yazılıma karşı, siste me herhangi bir yavaşlamaya neden olmadan, koruma sağlamaktadır. Dünya’daki ‘Bulut Bilişim’ çözümlerinin 2009 yılındaki 17 milyar Dolar’lık ticaret hacminin 2013 yılında 45 milyar Dolar’a çıkacağı tahminlerine bakarsak bu çabanın son derece yerinde olduğunu anlamaktayız.

PDF kullanımının yoğun olduğu ofislerde, bu dosyaları, hızlıca Word, Excel, PowerPoint dosyalarına çevirebileceğiniz kullanımı kolay ve fiyat avantajına sahip Nuance ürünleri ise diğer bir ürün gamımızı oluşturmaktadır. Nuance’ın Paper Port ve Omni Page ile belgelerinizi indeksleyip, ihtiyacınız olduğunda hızla ulaşabilir, paylaşabilirsiniz ya da OCR çözümleriyle belgeleri, örneğin 20 sayfalık belgeyi Omni Page’le tarayıp istediğiniz formatta düzenleyip iş akışları yaratabilirsiniz.

 

Bulut mimarisi hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

Birkaç yıl öncesine kadar ciddi önyargılarla mücadele eden bulut mimarisi artık Türkiye’deki etkin ve bilinçli BT Yöneticilerinin yakinen takip ettikleri gözde bir platform. Bilgiİşlem yöneticileri ve/veya teknik personeli iş sürekliliğini sağlayabilmek için ciddi gayretler göstermekte, en küçük sorunlar için bile bazen büyük zaman kayıpları yaşamaktadır. Bu noktada bulut mimaride hizmet veren bütün ürünler öncelikle BT yükünü ortadan kaldırmakla kendilerini sorumlu hissetmektedirler. Mimari üzerindeki her hizmet ve uygulama ortamdaki teknik servis, güncelleme ve ortam değişikliklerinden kaynaklanan bütün olumsuzlukları neredeyse sıfır noktasına indirmeyi başarmakta ve bulut mimari, BT yükünü ve kullanıcı sorunlarını bir bulut parçası kadar hafifletmektedir.

 

Yeni OpenEdge® 11.0 versiyonundan bahseder misiniz?

 

Bu versiyon ile birlikte müşterilerimiz, çoklu platform ve aygıtlar arasında güvenli bir şekilde iş süreçleri ve entegrasyon yeteneklerini birleştiren dinamik çözümler geliştirilebiliyorlar. Bu yeni sürüm, şirket içi veya bulutta dağıtma tercihinize göre, yüzde 40 daha verimli ve rekabet karşısında yüzde 30 daha maliyet tasarrufu sağlayan tek tümleşik geliştirme platformu sunuyor ve müşterilerimizin büyüme hızınızdaki artışına büyük ölçüde yardımcı oluyor. Progress Software olarak “Başarıya Giden Yedi Kilit Nokta” adını verdiğimiz bir yapımız var. OpenEdge® 11.0 yeni özellikleri ve sağladığı faydaları ile müşterilerimizin ve çözüm ortaklarımızın çok hızlı ve etkin şekilde ileri düzey duyarlı iş uygulamaları yaratabilmeleri için en uygun ortamı oluşturmayı amaçlar. Bu özellik, rakipleri ile arasındaki en belirgin fark olan hızlı uygulama geliştirmeyi, iş süreçleri yönetimi pazarında da sürdürmesini sağladı.

 
 
 

 

Eğitim videolarımızı izlemek için tıklayınız.
Basın ve Medya ile ilgili haberler için tıklayınız.
Referanslarımız için tıklayınız.